LOGOWANIE | REJESTRACJA


NowościTesty ANRecenzje użytkownikówKatalog sprzętuObserwacjeArtykułyGaleria

Jodłów - Góry Magnetyczne
[OBSERWACJE] 2006-09-24 | Marvaz | źródło www.astronoce.pl

Piątkowy poranek był bardzo przyjemny. Piękna pogoda i perspektywa wyjazdu za kilka godzin wprawił mnie w doskonały nastrój. Jeszcze tylko kilka spraw do załatwienia i przed południem byliśmy już w drodze!

W czasie jazdy poruszyliśmy kilkanaście tematów ( wszystkie dotyczyły astronomii ) posłuchaliśmy Quidamu i tuż przed 17-tą zameldowaliśmy się w ośrodku Ostoja! Miłe przywitanko, parę rozmów i kilka chwil później dostaliśmy klucze do naszej rezydencji.

Dzień chylił się ku końcowi, słońce zmierzało na spoczynek, astromaniacy gotowali się do nocy.

Niebo w Jodłowie jest... masakryczne. Zasięg na pewno w granicach 6mag może nawet lepiej, cudowna Droga Mleczna. Niestety seeing nie był najlepszy. Dodatkowym utrudnieniem był silny wiatr, który w nocy z soboty na niedzielę uniemożliwił wszelkie działanie!

W ciągu dnia uczestnicy zlotu imali się różnych zajęć. Część zajęła się obróbką zdjęć wykonanych w nocy, inni zbierali siły na kolejne obserwacje, jeszcze inni postanowili wybrać się na szlak. Naszym przewodnikiem był Heniek ( Szczecin ) który okazał się doskonałym góralem. Zaplanowaliśmy wyprawę na Śnieżnik.

Trasa była bardzo przyjemna i obfitowała w piękne widoki.

Wróciliśmy zachwyceni. Były piękne noce, śliczne okolice. Jedno jest pewne - jeszcze tu wrócimy.
Komentarze

emde

[REDAKTOR AN]

2006-10-03
09:02:42
Ja jade na bank!

Możesz dodać swój komentarz po zalogowaniu.


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Astronoce.pl | Design & Engine by Trajektoria