LOGOWANIE | REJESTRACJA


NowościTesty ANRecenzje użytkownikówKatalog sprzętuObserwacjeArtykułyGaleria

Księżycowa noc w Jeziorach
[OBSERWACJE] 2009-08-07 | polaris | źródło www.astronoce.pl

Jeziory Wielkie 06/07.08.2009
23:00-01:30

Bresser MESSIER R-152S - Ignisdei
ED80 na Porcie - Polaris
bezsprzętowy Sławko
gościnnie - Moralez z Kasią

Ignis napisał, że ma wolną nockę, była akurat koniunkcja Księżyca z Jowiszem, więc mocno nietypowo spotkaliśmy się pod strasznie jasnym niebem przy oborze. Robert zabrał po drodze Sławka który po raz pierwszy zagościł w Jeziorach.

Z jasnego ;) powodu skupiliśmy się na Księżycu i Jowiszu, choć raz po raz próbowaliśmy wyłowić z szarego tła jakieś DeeSki, raczej tak dla sportu niż dla zapierających dech widoków. Przy okazji padło też kilka bardziej widowiskowych podwójnych. Ponieważ nie ma za bardzo o czym się rozpisywać, niech przemówią pamiątkowe zdjęcia :)

Księżyc z EDka i Nikona D40x:Księżyc i Jowisz z EDka i Nikona D40x (składanka z dwóch osobnych ujęć):Oraz kilka fotek towarzyskich :)

Moralez przyssał się do EDka:Moralez i ja:Kasia z EDkiem i psem celebrują Albireo:Moralez przyssał się do Messiera:Ignis celuje w Hichoty:Sławko pieści Portę:Wielkie Oko:W drodze powrotnej nie odmówiłem sobie przyjemności zatrzymania się na chwilę przy kórnickim Zamku, szczególnie, że parking był otwarty. Oto wynik:
Komentarze

Paweł

2009-08-07
14:06:02
Łał świetny zamek, nawet widać białą damę jak stoi, ale nie napiszę gdzie, aby nie spłoszyć kogoś.Fajna relacja. Pozdrawiam.
moralez

2009-08-07
18:33:16
Dzięki w imieniu swoim, oraz Kasi za życzliwe przyjęcie wielbicielki nocnego nieba, i wprowadzenie jej w trudne arkana obserwacji wizualnych. :-) Trochę pogawędziliśmy, pokręciliśmy wyciągami, ale nie ma to jednak jak obserwacje kiedy Księżyc trzyma się od nas z daleka. Zdjęcie zamku kórnickiego w towarzystwie Jowisza i Księżyca faktycznie wielkiej urody

Możesz dodać swój komentarz po zalogowaniu.


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Astronoce.pl | Design & Engine by Trajektoria